Na Co Nezapomenout Při Stěhování

Na co nezapomenout při Stěhování

Stěhování je zpravidla doprovázeno spoustou zmatků a tak není problém zapomenout na něco, co se jinak jeví jako naprosto samozřejmá věc. Zapomenout by se němělo přenevším na následující věci.

Zrušení pojištění

Skoro všechny nemovitosti a i spousta domácností je pojištěno. Při přestěhování nebo prodeji nemovitosti je nutné tot pojištění zrušit. Více informací, jak zrušit pojištění, uvádějí pojišťovny na svých stránkách. Zároveň lze uzavřít novou smlouvu na byt nebo dům, kam je plánováno se přestěhovat.

Změna trvalého bydliště

Vždy když se uzávírá například smlouva v bance, je v podmínkách napsáno, že je klient povinnen sdělit změnu údajů do určité doby (zpravidla dva až tři týdny). Zároveň je potřeba změnit pobyt trvalého bydliště na dokladech v případě nahlásit změnu zaměstnavateli.

Míst, kde jsou zadán pobyt trvalého bydliště, je spousta. Mezi další patří, často opomíjené, jsou mobilní operátoři, zdravotní pojišťovna nebo i různé zájmové činnosti – knihovna nebo předplatné časopisů. Zkrátka provédst změnu všude, kde jste ji dříve sdělili svoji adresu.

Elektřina a plyn

Při stěhování je důležité nezapomenout odhlásit odběr elektřiny a plynu. Potřebné formuláře jsou ke stažení na stránkách poskytovatelů.

Pošta – změna adresy

Samozřejmě není možné sdělit novou adresu všem. Je výhodné zajít si na poštu a nahlásit novou adresu. Poté budou všechny zásilky poslané na původní adresu přeposlány na nové bydliště.

Telefonní linka a internet

V případě telefonní linky se při stěhování nabízejí tři možnosti. Tutot linku je možno zrušit, převést na nového obyvatele nebo požádat o její převedení do nového místa bydliště.

Partneři

Základní informace

Cena za 1 hodinu se nejčastěji pohybuje okolo 1000 Kč.

Ideální počet pracovníků na přestěhování malého bytu je dva.

Obalovací materiál je zpravidla poskytován zdarma.

U těžkých břemen je účtováno jako příplatek každé patro.

Rozvoz po městě je již zahrnut v hodinové sazbě, nejsou účtovány kilometry.